Série cviků na břicho

Zkracovačky v lehu pokrčmo

Lehněte si na podlahu na záda a nohy volně položte na lavici. Nesmíte se patama zapírat o protější desku. Hlavu mějte na rukou, které mějte sepjaté v týlu. Hlava mírně vystrčte od těla a bradu tlačte směrem k hrudníku. Během cvičení se nesmíte přitahovat za hlavu a ani se nezapíráte o ruce.

Pokud vše dodržujete, určitě se vyhnete problémům s páteří. Jestliže máte problémy s páteří a za hlavu se tahat prostě musíte, složte ruce křižmo za hlavu. Levá ruka se téměř dotýká pravé lopatky a pravá ruka se téměř dotýká levé lopatky. Pokud ani tohle nepomůže, tak nechte ruce volně položené na podlaze. Nesmíte cítit žádné bolesti kolen

Ze země se zvedejte nahoru pouze pomocí svalstva horní části trupu, který zůstává v bederní části na podlaze. Se zvedáním trupu postupně vydechujte. Nikdy se nesnažte zvednout až do úrovně sedu. Při návratu na zem se opět nadechněte. Tempo cvičení by mělo být plynulé, ale nikoliv rychlé. V pozici nahoře byste měli chvíli vydržet. Směrem nahoru si nepomáhejte švihem a dolů se vracejte plynule a nepadejte. Cvičení poté nemá smysl.

Tipy

Zlepšováky a rady.

Není to težké zhubnout. Zkuste cvičit s
pomocí trenérky cvičení pro
ženy
na týden zdarma.