Tipy pro hledání práce v Praze

Praha je naše hlavní město, sídlo mnoha firem a místo, kam míří pravidelně velké množství turistů. Nabídka volných pracovních míst je zde poměrně široká. Jak uspět při hledání práce Praha?

Volné pracovní pozice

Šance na získání dobrého pracovního místa v Praze získáte tím, že nebudete dělat chyby. Zapisujte si, které firmy jste již oslovili a kam jste poslali svůj životopis a motivační dopis. Není dobré posílat stejné firmě svůj životopis dvakrát nebo dokonce vícekrát.

Možná si nyní povzdychnete, že nemáte žádné pracovní zkušenosti, protože jste absolvent a tudíž sehnat práci v Praze pro vás vůbec nebude snadné. Opak však můře být pravdou. Některé společnosti hledají talentované absolventy, kteří mají chuť pracovat a zaškolí si je dle svých potřeb.

Jak začít s hledáním?

Prioritou je dobře sepsaný životopis a motivační dopis. Práci můžete hledat pasivně nebo aktivně. Pasivně se jedná o pracovní portály, které nabízejí volná pracovní místa. Patří mezi ně také cz.jobimi.com nebo hitprace.cz. Pracovní nabídky jsou zde seřazené podle oborů lidské činnosti nebo podle měst. Aby vám nic neuniklo, zaregistrujte se a nechte si nové nabídky posílat na svoji e-mailovou adresu.

Aktivní hledání práce obnáší návštěvy firem a komunikaci s pracovními náboráři. Polovinou úspěchu je vhodné oblečení a správná komunikace. Navazujte nové kontakty. Nezapomínejte na osobní vizitku, kterou si vyměníte s lidmi, se kterými jste měli schůzku. I když třeba nebude úspěšná, může se stát, že o vás projeví zájem v budoucnu.

Další aktivitou v hledání úspěšné práce může být návštěva pracovního veletrhu, kam se sjíždějí zaměstnavatelé nejen z Prahy.

Pokud vaše hledání práce v Praze nebude úspěšné, nezoufejte a zkuste najít volné pracovní pozice ve svém oboru v jiných městech. Může to být třeba zajímavá nabídka práce Liberec, která vás osloví a u které uspějete.

Tipy

Zlepšováky a rady.

Není to težké zhubnout. Zkuste cvičit s
pomocí trenérky cvičení pro
ženy
na týden zdarma.